Milletvekili Avcı ve Çaykur Genel Müdür Vekili Alim müstahsille buluştu

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ile birlikte Çaykur’a bağlı yaş çay alım yerlerini ziyaret edip üreticilerle sohbet etti. Özellikle korona salgını nedeniyle üreticilerin çok dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Muhammed Avcı, alım yerlerinin hastalığın yayılması noktasında çok uygun yerler olduğunu bu nedenle Çaykur tarafından yapılan uyarıların dikkate alınarak çay satmaya maskesiz gelinmemesini ve sosyal mesafeye çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
 
Müstahsilleri özellikle acele etmemeleri yönünde uyaran Milletvekili Avcı “Bugün ÇAYKUR Genel Müdürümüzle beraber bazı çay alım yerlerini ziyaret ettik. Müstahsillerimizle, vatandaşlarımızla bir araya geldik. Alım yerlerine yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımızla sohbet ettik. Görüşlerini, kanaatlerini, önerilerini dinledik. Çay çok taze geçmesi gibi bir durum yok. Mayıs ayında çayın kalitesi kolay kolay bozulmaz. Mümkün olduğunca acele etmeden yavaş yavaş hasadımızı yapmamız lazım. Böyle yaparsak ne kontenjan problemi yaşarız ne de başka bir sorun. İşleyeceğimizden fazla çay toplarsak fiyatında aşağıya düşmesine neden oluyoruz. Acele etmeye gerek yok. Çaykur olarak 600Kg. kota açıklamışız. Günlük 9 bin ton çay işliyoruz. Çaykur dün 12.500 ton çay almış. Vatandaşımızın endişesi olmasın kotasını Çaykur’a satacaktır.”
 
Çaykur olarak hem çay alımı hem de korona salgını nedeniyle üreticilerin sağlıkları için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim: “Çaykur olarak kampanya başlamadan salgın hastalık nedeniyle önlemlerimizi aldık. Eksperlerimize alım yerlerinde dikkat etmeleri gereken konularda eğitimler verdik. Özellikle maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ediyoruz. Alım yerlerinde yoğunluğun oluşmaması için üreticilerimizin satış programlarını oluşturduk. Onlardan ricamız programa uyarak acele etmeden çaylarını hasat etmeleri. Çay daha taze ve en iyi saklanacağı yer bahçedir.” Dedi. 
Haber galerisi için resme tıklayınız